Як заповнювати довідку про протипоказання до щеплень

Довідку форми № 028-1/о видаватимуть сімейні лікарі тим пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації. Нижче ви знайдете посилання, за яким можна завантажити шаблон для довідки.

Увага Українців без щеплення з 8 листопада відсторонять від роботи: кого це торкнеться

Такий документ насамперед знадобиться українцям, яких зобов'язали вакцинуватися від коронавірусу за місцем роботи. Наприклад, працівників закладів освіти чи держслужбовцям. Однак деякі з них можуть мати протипоказання до щеплення.

Ця довідка буде підставою для того, щоб працівника не звільнили без наявності щеплення.

форма № 028-1/о
Як має виглядати довідка / Скриншот

форма № 028-1/о
Друга сторінка довідки / Скриншот

Форма № 028-1/о буде заповнюватися на підставі медичних записів про стан здоров'я пацієнта. Міністерство також надало інструкцію, як заповнювати цю довідку.

У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 має бути обов'язково вказаний термін дії цих протипоказань.

У відомстві наголосили, що постійні протипоказання можуть бути лише до щеплення конкретною вакциною від COVID-19, наприклад важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один із її компонентів.

Які протипоказання до щеплень

Згідно з рекомендаціями МОЗ, вакцинацію слід перенести у таких випадках:

  • гостре захворювання із температурою вище 38,5°C – варто відкласти вакцинацію на 14 днів;
  • лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою (вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення терапії);
  • введення вакцин проти інших інфекційних хвороб – крім інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити незалежно від отримання антиковідної вакцини (в інших випадках вакцинація COVID-19 може бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб);
  • проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA) – вакцинація має бути відкладена до завершення оцінки проби/IGRA.