Як відбувалося дослідження

У дослідженні, що триває беруть участь близько 4 тисяч медичних працівників та співробітників екстрених служб, які мають підвищений ризик зараження коронавірусів. Починаючи з грудня минулого року добровольці щотижня здавали мазки з носа для ПЛР-тестування.

Також на тему: Як пандемія змінила світ – 5 речей, які залишаться з нами назавжди

Якщо результат був позитивний, фахівці проводили додаткове тестування для визначення вірусного навантаження і постійно спостерігали за самопочуттям заражених. При аналізі даних експерти враховували статус вакцинації учасників, а також використання засобів індивідуального захисту і рівень захворюваності в кожному конкретному районі.

Вплив вакцинації на перебіг коронавірусу

  • З грудня по квітень коронавірус підтвердився у 204 осіб, з них вакцину отримали 16.
  • Повністю щеплені люди захищені від зараження SARS-CoV-2 на 91%, ті, кому вкололи тільки один компонент – на 81%.
  • Пацієнти, які отримали навіть одну дозу вакцини, перенесли інфекцію легше і видужували в середньому на два дні раніше нещеплених.
  • Крім того, у них був значно знижений ризик (60%) розвитку таких неприємних симптомів, як лихоманка або озноб. Деякі добровольці перенесли інфекцію безсимптомно.

Дослідження показало також, що повністю або частково вакциновані люди, які заразилися SARS-CoV-2, з меншою ймовірністю передадуть інфекцію іншим, оскільки вірусне навантаження у них в середньому на 40% нижче. В мазках з носа щеплених учасників вірус визначався на шість днів менше в порівнянні з нещепленими.