Ваша шкіра може багато про вас розповісти. Так, стан шкіри залежить від наших звичок.

До теми Час подбати про вітамін D: готуємося до сезону застуд

Як покращити стан шкіри

  1. Дотримуйтеся здорової дієти. Ваша дієта – важлива частина підтримки здоров'я шкіри. Їжте чорницю, полуницю, малину, капусту, темний шоколад та інші продукти з високим вмістом антиоксидантів, а також уникайте цукрованих продуктів, оскільки вони пошкоджують колаген, який відповідає за молодість шкіри. Також варто уникати оброблених харчових продуктів, які викликають запалення. Пийте багато води.
  2. Робіть вправи. Вони не лише корисні для м'язів, кісток, суглобів і мозку, а й для вашої шкіри. Коли ви займаєтеся спортом, кровотік по всьому тілу збільшується, доставляючи кисень і поживні речовини в дерму.
  3. Відпочивайте, оскільки тіло відновлюється під час сну. Нещодавнє дослідження показало, що у здорових людей, які спали від 7 до 9 годин на добу, шкіра виглядала більш здоровою і краще функціонувала.
  4. Кидайте палити. Люди, які курять, часто передчасно старіють, мають нерівномірний колір шкіри й глибші зморшки. Це тому, що сигаретний дим пошкоджує колаген, в результаті чого шкіра стає сухою і менш еластичною. Окрім цього, куріння також збільшує ризик раку шкіри.
  5. Вчасно знімайте стрес. Стрес викликає викид гормонів, які розщеплюють колаген та еластин, викликаючи старіння шкіри й роблячи її тьмяною. Стрес також може привести до того, що ваша шкіра буде виробляти більше шкірного сала, що призведе до висипань і прищів.
  6. Захищайте шкіру від сонця. Сонячні промені не лише приносять засмагу. Ультрафіолетове випромінювання сонця може викликати зморшки, коричневі плями й рак шкіри.
  7. Тримайте шкіру в чистоті. Гігієна важлива для шкіри, оскільки це дозволяє шкірі дихати. Ось чому ви повинні вмиватися вранці й ввечері та знімати макіяж перед сном. Для правильного очищення шкіри використовуйте теплу (не гарячу) воду й обмежте час, який ви проводите в ванні або душі. Тривале перебування під впливом гарячої води може зневоднювати шкіру. Крім того, не забудьте нанести ніжний зволожувальний лосьйон або крем, щоб шкіра залишалася зволоженою.
  8. Зволожуйте шкіру. Зволожувальні засоби допомагають повернути зовнішній шар шкіри в її природний стан. Щоденне використання зволожувального крему допомагає підтримувати здорові клітини шкіри й водний бар'єр. Це також може допомогти запобігти свербежам і висипам. Зволожувальний крем необхідно наносити на обличчя і тіло.
  9. Уникайте ароматних продуктів, якщо у вас чутлива шкіра або екзема. Шукайте мило, зволожувальні креми й пральні порошки без ароматизаторів.
  10. Регулярно відвідуйте дерматолога. Раннє виявлення раку шкіри може врятувати вам життя.