У дослідженні взяли участь батьки 671 дитини у віці від 0 до 47 місяців, які проживають у Великій Британії, США, Австралії та Канаді. Команда дослідників склала спеціальне опитування раннього розвитку гумору із 20 питань, на які відповідали батьки.

До теми Чому бабусі люблять внуків більше, ніж власних дітей: пояснення нейробіологів

Не всі діти дорослішають однаково

З'ясувалося, що наймолодший вік, у якому діти могли розуміти гумор, становить 1 місяць. Але 50% малюків змогли досягти таких показників лише до двох місяців, а решта – до 11 місяців.

Діти, що підросли, теж взяли участь у дослідженні. В результаті вченим вдалося виділити у них 21 тип гумору. Їхнє використання залежало від віку.

Як відрізнявся дитячий гумор в міру дорослішання:

  • Малюки до одного року гідно цінували фізичні, візуальні та слухові форми гумору, до прикладу: ігри в хованки та викриття, лоскіт кумедний вираз обличчя, смішні звуки та інші дурниці.
  • Однорічні діти були здатні оцінити вже кілька видів гумору, які мали на увазі й отримання реакції від інших людей: тобто дражнилки, зняття одягу, залякування, табуйовані теми (наприклад, пов'язані з туалетом), наслідувальна поведінка.
  • Гумор дворічок був ще складнішим і передбачав мовленнєвий розвиток: наприклад, гру з поняттями та безглузді слова. Дослідники зауважили, що діти у цьому віці вже були здатні на підлість, оскільки цінували висміювання інших та агресивний гумор (наприклад, підштовхування).
  • А ось трирічні малюки вже надавали перевагу гумору із соціальними правилами: припустимо, говорити непристойні слова, щоб викликати сміх. Вони виявляли деякі здібності до розуміння каламбурів.