Вчені з Данії проаналізували дані про 28 тисяч осіб, які померли від інфаркту міокарда. Вчені виділили групи учасників дослідження в залежності від того, наскільки вони були фізично активні у вільний час.

Також на тему: Все більше жінок помирає через хвороби серця: дослідження

Смертність від інфаркту та фізична активність

Протягом 28 днів після інфаркту померли майже 5 тисяч осіб, відразу померли 62% з них. Чим більше фізично активними були учасники досліджень, тим вище у них був шанс прожити довше.

У людей з помірним і високим рівнем фізичної активності ризик миттєвої смерті від інфаркту міокарда був нижче на 33% і 45% відповідно, ніж у тих, хто вів сидячий спосіб життя. На двадцять восьмий день у них ризик смерті був нижче на 36% і 28% відповідно.

На думку авторів, їхня робота показує, що навіть низький рівень фізичної активності знижує ризик серцевого інфаркту, однак це твердження потребує додаткових дослідженнях.

У чому користь фізичних навантажень

Фізична активність займає центральне місце в інструкціях з профілактики серцево-судинних хвороб. Водночас механізми цієї дії вивчений не повністю. Зараз вважається, що найважливішу роль відіграє так зване ішемічне прекондиціонування.

Йдеться про виникнення під час вправ коротких епізодів нестачі крові в серцевому м'язі з наступною нормалізацією кровообігу. В цей час серце тренується протистояти ішемії: організм починає швидко виробляти речовини, які посилюють кровообіг, в результаті чого утворюються додаткові судини.