Вчені залучили для участі 50 вагітних жінок, їх середній вік становив трохи більше 33 років, пише JAMA.

Також на тему: Породіллі з коронавірусом можуть залишатись в одній палаті з новонародженими

Науковці досліджували стан мозку плоду кожної учасниці за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), а також провели анкетування з використання шкали тривоги Спілбергера. Це інформативний спосіб самооцінки рівня тривожності.

Вплив стресу на плід під час вагітності

Дослідження показало, що майбутні діти матерів з підвищеним рівнем тривоги мали слабші зв'язки між двома областями мозку, які беруть участь у виконавчих і вищих когнітивних функціях. У них також було виявлено сильніші зв'язки між частинами мозку, пов'язаними з емоційним і поведінковим контролем. В майбутньому це може привести до порушення координації рухів, підвищеної реактивності й затримці розвитку мовлення.

Чому це важливо

Завданням дослідження було вивчення впливу "токсичного стресу", через який жінка не може вести повноцінне життя й успішно виконувати свої обов'язки, проте для діагностики будь-якого психічного розладу його недостатньо.

Він може бути викликаний повсякденними проблемами та негараздами. Дослідження проводилося з 2016 по 2019 рік, і, на думку науковців, рівень стресу у вагітних жінок підвищився через пандемію мінімум у два-три рази. Тому зараз особливо важливо надавати психологічну підтримку майбутнім мамам.