Перехресно-реактивні антитіла

В ході нового дослідження вчені з Університету Пенсільванії (University of Pennsylvania) проаналізували сотні зразків крові, взятих до пандемії.

Також на тему: Люди, які перехворіли на COVID-19, легко заражаються новим штамом з ПАР, – ВООЗ

Більш ніж у 20% зразків дослідники виявили перехресно-реактивні антитіла до сезонного коронавірусу (CoV), які потенційно могли пов'язувати з SARS-Cov-2. У частині донорів в цій вибірці згодом підтвердився COVID-19.

Застуда та коронавірус

Однак наявність перехресного імунітету ніяк не впливало на тяжкість COVID-19 – у пацієнтів з антитілами до сезонного коронавірусу не було ніяких клінічних переваг в порівнянні з іншими хворими. Крім того, перехресно-реактивні антитіла не знизили ризик зараження SARS-CoV-2, вважають вчені.

Автори також порівняли рівень цих антитіл в різних вікових групах і виявили, що їхній рівень був приблизно однаковий у дітей і дорослих.

Зараз автори дослідження мають намір зосередитися на вивченні клітинного імунітету до коронавірусу (В-клітини й Т-клітини), які потенційно можуть знизити ризик зараження й ускладнень. Можливо, на відміну від перехресно-реактивних антитіл вони можуть мати захисний ефект.