Джерело: NHS

Як відбувалося дослідження

Вчені провели огляд 52 досліджень, які містять дані про 43 128 пацієнтів з COVID-19, яким потрібна була госпіталізація у відділенні інтенсивної терапії. В огляд увійшли звіти з 25 країн про одужання і летальні випадки таких хворих з січня по жовтень 2020 року.

Також на тему: У Туреччині виявили 3 варіанти мутованого коронавірусу

Зниження смертності від коронавірусу

Аналіз даних виявив позитивну тенденцію: якщо на початку пандемії смертність пацієнтів в реанімаціях досягала 60%, то до травня вона знизилася до 42%, а до жовтня – до 36%. Максимально низькою смертність хворих з важким перебігом COVID-19 була зафіксована в липні-червні – 27%.

Це загальносвітові показники, які відрізняється від показників у різних країнах і популяціях. Так, в Європі середня смертність пацієнтів в реанімаціях становить 33,4%, в США – 40%. А на Близькому Сході – в Ірані, Кувейті, Ємені, – 61,9%. Водночас в Австралії смертність важких хворих з COVID-19 безпрецедентно низька – всього 10,6%.

Чому зменшилась смертність від COVID-19

На думку авторів дослідження, тенденція до зниження смертності пацієнтів в реанімаціях в першу чергу пов'язана з тим, що зараз у лікарів набагато більше засобів для порятунку, ніж на початку пандемії.

  • дексаметазон міг значно поліпшити показники виживання;
  • змінилися підходи до лікування хворих, які потребують кисневої підтримки;
  • широко застосовуються препарати для зниження ризиків утворення тромбів.

В Австралії та Новій Зеландії, де влада вибрала дуже жорстку стратегію боротьби з пандемією майже за китайським сценарієм, низька смертність пов'язана в першу чергу з обмежувальними заходами.