Вона дасть старт травному тракту. Також потенційно можна буде виписувати пацієнтів із лікарень раніше. Це перше таке дослідження, яке з'ясовує вплив "фіктивного годування" на одужання пацієнтів.

Увага Стартував навчальний рік: як уберегти дитину та родину від сезонних застуд і грипу

Жувальна гумка та кардіохірургія

"Раніше не було опублікованих інших досліджень, присвячених використанню жувальної гумки в пацієнтів із кардіохірургією. Але ми виявили, що це може прискорити повернення функції кишківника", – сказала докторка медицини Сіріван С. Сенг.

Так, це просте в реалізації втручання можна використати майже з усіма пацієнтами в післяопераційному режимі.

Як проводили дослідження

Вчені вивчали пацієнтів із медичного центру Крозер-Честер, які отримали планову операцію на відкритому серці, заміну аортального клапана або відновлення/заміну мітрального клапана.

  • В одну групу входив 341 пацієнт, який проходив операцію з 2017 по 2020 рік і після операцій жував гумку без цукру.
  • Друга група, яка включала 496 пацієнтів, перенесла подібні операції на серці між 2013 та 2016 роками, але не жувала жуйку після своїх процедур.

Дослідження показало, що лише у 2 пацієнтів, які жували гумку (0,59%), підтвердили післяопераційну клубову кишку (відсутність нормальних скорочень м'язів у кишківника, що призводить до скупчення та потенційне засмічення харчового матеріалу).

Тоді як у 17 пацієнтів у групі жувальних ясен (3,43%) розвинулася ця проблема.

Але вважається, що жувальна гумка стимулює роботу кишківника, змушуючи його повірити, що їжа надходить. Це відоме як "фіктивне годування" – будь-яка процедура, що імітує нормальне споживання їжі, але їжа та напої насправді не перетравлюються або не всмоктуються.

Цікаво Осіння депресія: як уникнути та побороти

На думку дослідників, післяопераційне жування гумки є ефективним і недорогим втручанням, яке допомагає поліпшити почуття пацієнтів після операції.