Джерело: Foreign Policy

Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус заявив, що попри збільшення кількості варіантів вакцин проти коронавірусу, виробничі потужності можуть задовольнити лише невелику частину глобальних потреб.

До теми У США розпочався "вакцинний туризм": десятки тисяч американців обійшли систему

Він також зауважив, що заможні країни лише з 16% населення від загальної кількості людей у світі закупили 60% світових запасів вакцин. І багато з цих держав планують до середини року вакцинувати 70% дорослого населення.

Гебреісус вкотре наголосив, що якщо більшість людей у світі залишаться не вакцинованими, то зусилля багатих країн виявляться "контрпродуктивними".

Тедрос Адханом Гебреісус
"Якщо дозволити більшості населення світу відмовитися від вакцинації, то це не лише увічнить непотрібні хвороби, смерті й біль від чинних локдаунів, але й призведе до появи нових вірусних мутацій, оскільки COVID-19 продовжить поширюватися серед незахищених груп населення”.

Він також попередив, що нові мутації можуть призвести до стійкості SARS-CoV-2 до вже розроблених вакцин.

Вакцинація у світі: що відомо

Джерело: Bloomerg

  • Загалом нині 7 вакцин доступні для загального користування в обмежених кількостях щонайменше в 66 країнах.
  • США, Велика Британія, Ізраїль та країни ЄС вже розпочали вакцинацію населення.
  • Китай та Росія дозволили вакцинацію вітчизняними препаратами до закінчення випробувань ще в липні та серпні 2020 року. Відтоді вони щепили більше мільйона людей.
  • Станом на 3 лютого у 66 країнах світу ввели вже понад 66 мільйонів доз.
  • Але вакцини розподіляються нерівномірно. Заможні країни уклали великі угоди про постачання, а вимоги до надмірного зберігання ускладнюють доставку деяких препаратів у віддалені частини світу.
  • Деяким країнам, можливо, доведеться почекати до 2022 року або й довше, перш ніж розпочати імунізацію свого населення.