Про це в ефірі 24 каналу розповів виконувач обов'язки гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення Міністерства охорони здоров'я Іван Задворних. Механізм дії лікарських засобів полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини – це унеможливлює потрапляння вірусу в клітину людини й нейтралізує його дію.

Зверніть увагу Інноваційні ліки від коронавірусу привезли в Україну: що це за препарат

Bamlanivimab та Etesevimab – уколи

Відповідні препарати сприятимуть запобіганню виникнення COVID-19. Іван Задворних зазначив, що у вересні 2021 року робоча група при МОЗ України оновила протокол надання медичної допомоги при лікуванні коронавірусу. Bamlanivimab та Etesevimab включили до протоколу лікування.

"Bamlanivimab та Etesevimab передбачено для надання хворим, які мають легкий та середній ступінь захворювання, які не потребують кисневої підтримки. Починаючи з 12 років", – пояснив виконувач обов'язки гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ.

Відповідні лікарські засоби призначені виключно для внутрішньовенного введення – це уколи, розповів Задворних. Є рекомендації Європейської агенції з лікарських засобів щодо порядку застосування.

У нас (в Україні – 24 канал) наразі проходять клінічні дослідження Etesevimab – перебувають на першій фазі. Дані щодо випробування цих лікарських засобів у США у нас відсутні.

Іван Задворних

Виконувач обов'язки гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ

МОЗ може розглянути варіант постійного постачання

Препарати в Україні поки що не використовували, адже їх тільки доставили і розвозять регіонами.

У відповідь на питання про те, чи буде МОЗ підписувати контракт на постійне постачання у разі того, якщо Bamlanivimab та Etesevimab покажуть результат і дійсно будуть дієвими, Задворних сказав: "Думаю, МОЗ однозначно розгляне такий варіант".

Не пропустіть За аналізом крові можна діагностувати коронавірус: деталі дослідження

"Вже є деякі дані щодо ефективності, оскільки вони були вже схвалені до екстреного застосування. Але ми також будемо використовувати ці лікарські засобів і вже за результатами буде прийнято рішення щодо укладання подальших контрактів", – зазначив Іван Задворних.

Задворних про інноваційні ліки від коронавірусу: відео

Інноваційні ліки від COVID-19 в Україні: коротко

  • В Україну 4 вересня привезли інноваційні ліки, які діють безпосередньо на коронавірус.
  • Препарати доставили за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж, що надала Direct Relief – американська благодійна організація.
  • Всього в Україну доставили 20 тисяч флаконів Bamlanivimab та 40 тисяч флаконів Etesevimab.