Виконавчий директор Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Емер Кук зазначив, що при необхідності у ЄС вивчать ефективність та безпечність вакцин оперативно.

До теми Як зміниться ефективність вакцин через штам Омікрон

Хоча вакцини досі були ефективними проти циркулюючих варіантів, необхідно зрозуміти, чи буде будуть вони такими ж проти нового штаму Омікрон,
– зауважив Емер Кук.

Тож, за його словами, спочатку необхідно провести двотижневий процес лабораторного тестування, щоб встановити, чи забезпечують наявні вакцини захист від цього штаму.

Представники охорони здоров'я також вивчать, чи відрізняється ситуація в Європі з ситуацією в Південній Африці, враховуючи ключові фактори, зокрема, той факт, що у ЄС є більше людей старшого віку та вищі показники вакцинації та ревакцинації.

Наразі EMA працює з фармацевтичними компаніями та іншими регуляторними органами, щоб переконатися, що вони достатньо готові для цього.

Якби виникла необхідність змінити наявні вакцини, ми могли б отримати їх схвалення протягом 3 – 4 місяців,
– сказав Кук.

Та наголосив, що "сучасні вакцини забезпечують достатній захист проти COVID-19".

Водночас додамо, що з початком циркуляції штаму Дельта більшість виробників COVID-вакцин заявили про зниження ефективності їхніх препаратів проти інфікування.

Головне про штам Омікрон

  • У ВООЗ кажуть, що рано стверджувати, що новий штам коронавірусу – Омікрон є більш небезпечний, ніж штам Дельта, який зараз переважає у світі.
  • Проте експерти наголошують: наразі точний перебіг захворювання цим варіантом недуги не вивчений.
  • Тому у відомстві кваліфікували нову мутацію такою, що викликає значне занепокоєння.