Так, консерватори пропонують створити спеціальні заклади, які назвуть "кімнати для плачу". У них нібито вагітні жінки зможуть виплакатися, отримати необхідну допомогу та рекомендації, що робити далі.

Читайте також Партнерські пологи: чи дозволено в Україні через пандемію

Відповідна ініціатива стала черговою відповіддю на протести проти введення заборони на аборти.

Рішення суду про заборону абортів сподвигло політичні сили країни на пошук "способів підтримки жінок". Опозиційна партія запропонувала не застосовувати кримінальну відповідальність до лікарів, які проводять аборти.

Крім того, в Мін'юсті презентували законопроект про створення спеціальних хоспісів для тих, у кого дитина повинна народитися з відхиленнями.

Ініціатори законопроєкту заявили, що "у жінки буде, наприклад, окрема кімната для того, щоб поплакати".

У соціальних мережах чимало людей розкритикували ідею створення "кімнат для плачу" і порівняли її з історією з роману-антиутопії Маргарет Етвуд "Розповідь служниці".

Що відомо про заборону абортів у Польщі

  • Рішення про заборону абортів було ухвалене Конституційним судом ще 22 жовтня 2019 року. Винятками могли бути лише випадки зґвалтування, інцесту або якщо плід може загрожувати життю матері.
  • Відповідне рішення мало набути чинності ще 2 листопада, проте його було відтерміновано саме через масові демонстрації.
  • Суспільство обурилося таким рішенням уряду. Жителі Польщі вийшли на масштабні протести.