Виклик надійшов о 12:01. 35-річна жінка втратила свідомість та не дихала, а поруч з нею була лише її 12-річна донька.

До теми Правила надання першої медичної допомоги, які має знати кожен

Диспетчерка одразу направила на місце події найближчу бригаду та почала надавати рекомендації щодо реанімаційних заходів. Екстрена бригада їхала на виклик приблизно 11 хвилин і увесь цей час диспетчерка залишалась на зв'язку, надаючи рекомендації по проведенню СЛР.

Звертаємо увагу, що одразу розпочаті підлітком реанімаційні заходи під контролем диспетчера оперативно-диспетчерського управління, дозволили бригаді продовжити реанімаційні заходи та отримати позитивний результат,
– йдеться в повідомленні.

Після надання медичної допомоги жінку у важкому стані була госпіталізували до лікарні.

Як виконувати серцево-легеневу реанімацію

  • Якщо людина втратила свідомість і не реагує – відкрийте дихальні шляхи та перевірте її дихання впродовж 10 секунд. За відсутності мінімум 2 вдихів протягом цього часу – викликайте швидку самостійно або доручіть це людині поруч.
  • Візьміть руки в замок та тисніть на грудину прямо посередині, із частотою 100-120 разів на хвилину. Оптимальною глибиною компресій є 5-6 см. Не відривайте рук від грудної клітки, тримайте їх напруженими та прямими в ліктях.
  • За наявності засобів захисту та навички виконувати штучне дихання, співвідношення компресій до штучних вдихів складає 30 компресій – 2 вдихи.
  • Продовжуйте компресії грудної клітки до приїзду швидкої або до моменту повернення свідомості у потерпілого.

Як виконувати СЛР дорослим: дивіться відео