Швидкі привозять відразу декілька тіл померлих пацієнтів, машини стають у черги. У порівнянні зі спалахом COVID-19 у 2020 році, нині кількість померлих зросла більш ніж у вісім разів.

До теми 10% вакцинованих купили COVID-сертифікати, – всеукраїнське дослідження

За словами співробітників моргу, причиною зростання смертності серед пацієнтів є більш агресивний штам Дельта.

Через збільшення навантаження у Запорізькому обласному патологічному бюро довелося вдвічі розширити холодильну камеру для тіл. Персонал втомлений, адже їм доводиться проводити по 5 – 6 розтинів на день.

Не завжди довозять до нас тіла вчасно з лікарень. Ось у цьому й заковика,
– розповів старший ординатор установи.

З кожним померлим експерти працюють від двох до чотирьох годин. Після цього тіла видають рідним протягом 1 – 2 діб. І це все відбувається у режимі нон-стоп.

До слова, МОЗ уже дозволило віддавати тіла померлих від коронавірусу без поліетиленових мішків, але їх потрібно обробляти дезінфекційним засобом. Труна може бути відкритою.

Виробники трун і ритуальної атрибутики повідомили, що тепер їм доводиться працювати навіть вночі, щоб задовольнити зростальний попит.

Ситуація з коронавірусом в Україні

Джерело: МОЗ

  • Впродовж минулої доби, 12 листопада, в Україні зареєстрували 23 572 хворих на COVID-19. До лікарень госпіталізували 4 564 людей, серед яких підтверджені хворі або люди з наявними ознаками COVID-19. На жаль, з життя пішли ще 695 пацієнтів.
  • Станом на 13 листопада в Україні виявили 3 203 149 інфікованих COVID-19. 2 620 094 з них вже одужали. Але померли, на жаль, 76 302 хворих.

Смертність від коронавірусу в Україні
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Джерело: Worldometers / Інфографіка 24 канал