Нове дослідження

У своєму дослідженні вчені згадали, що в ранніх роботах фахівці приділяли багато уваги випадків перикардиту і тромбозу у пацієнтів після COVID-19, проте дуже мало даних про те, скільки з них страждають від тахікардії.

Також на тему: Головний тригер серцево-судинних захворювань

Фахівці провели детальну діагностику багатьох пацієнтів після коронавірусу і виявили, що ознаки поступальної ортостатичної тахікардії та інших форм цього стану мають від 25% до 50% пацієнтів.

Тахікардія – що це?
Аномальне збільшення частоти серцебиття від 90 ударів на хвилину. Лікарі розглядають цей стан не як окреме захворювання, а симптом безлічі патологій, від порушень вегетативної нервової системи до ендокринних розладів.

Тахікардія – симптом постковідного синдрому

Прискорене серцебиття зберігається у таких пацієнтів від 3 місяців і довше після перенесеної інфекції. А через 9 місяців про тахікардії повідомляють не менше 9% пацієнтів. На думку вчених, таким людям потрібне базове кардіологічне обстеження: електрокардіограма та ехокардіографія.

Вчені поділилися своїм досвідом діагностики і лікування таких пацієнтів. За їхніми словами, частоту серцевих скорочень ефективно знижують препарати пропранолол в низьких дозах і івабрадін. Вони також рекомендують носити компресійну білизну і збільшити споживання рідини.

На думку дослідників, механізм виникнення постковідної тахікардії є аутоімунним – інфекція викликає вироблення аутоантитіл, які можуть активувати рецептори, що регулюють кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень.

Постковідний синдром: коротко

Джерело: NHS

  • Британська служба охорони здоров'я визначала тривалий ковід як ознаки або симптоми, що розвиваються після інфекції COVID-19, які тривають понад 12 тижнів і не пояснюються альтернативним діагнозом. Деякі дослідження підкреслюють, що симптоми зберігаються протягом 4 або 5 тижнів.
  • "Тривалий ковід" досі є недостатньо вивченим. Багато експертів сходяться на думці, що це – не одне захворювання, а кілька симптомів, спричинених різними порушеннями після інфікування коронавірусом.
  • Результати показали, що в середньому від постковідного синдрому страждають близько 6% дітей, які перехворіли.
  • При постковідному синдромі вакцинація проти COVID-19 безпечна. Тому люди, які тільки перехворіли на коронавірус, можуть не відтерміновувати щеплення.