Наслідки для здоров'я людей, які перехворіли на інфекцію, можуть бути тривалими та масштабними. Тож вчені почали шукати у крові ознаки так званого довгого (або тривалого) ковіду.

Увага "Анксіомедін" – натуральний фітокомплекс для активного життя без тривоги та стресу

Раніше вважалося, що наслідки від хвороби переважно зустрічаються у людей, які перенесли коронавірус у тяжкій формі. Тепер є дані, що свідчать про однакові ризики і для людей з безсимптомною формою COVID-19.

Що показало дослідження

У ньому взяли участь 309 пацієнтів. Зразки їхньої крові протестували за різними показниками. Виявилося, що інформативними біомаркерами були:

  • певні аутоантитіла;
  • рівні РНК SARS-CoV-2;
  • а також ДНК вірусу Епштейша-Барр.

Ключовим показником стало вірусне навантаження, за яким можна передбачити тривалі симптоми COVID-19.

Ми виявили, що ранні вимірювання вірусу в крові тісно пов'язані з певними тривалими симптомами, які розвинуться у пацієнтів через кілька місяців,
– прокоментував співавтор роботи Япен Су.

Зокрема, вивчаючи вірус Епштейна-Барр (він вражає приблизно 90% дорослого населення), вчені виявили, що він реактивізується на ранній стадії хвороби, яку також пов'язували із майбутніми тривалими симптомами.

А підвищення показників деяких аутоантитіл знижувало рівень захисних антитіл в організмі, що також підвищувало ризики ускладнень.

До слова Коронавірус призводить до проблем з пам'яттю навіть після легкого перебігу

Важливі результати

Автори переконані, що таке тестування на ранньому етапі допоможе лікарям заздалегідь визначати людей у ​​групі ризику та надавати їм додаткову підтримку.

Крім іншого, результати можна адаптувати для інших хронічних станів, таких як хвороба Лайма, щоб прогнозувати ризики тривалих симптомів у пацієнтів.

Що відомо про постковідний синдром  Інфографіка 24 каналуЩо відомо про постковідний синдром / Джерело: medRxiv / Інфографіка 24 каналу