Як відбувалося дослідження

У новому дослідженні, проведеному в одній з лікарень Уганди за участю 500 здорових дітей, оцінювався весь спектр захворювань, від яких може захистити немовлят БЦЖ.

Також на тему: Розробили обіцяну мРНК-вакцину проти раку

Половина дітей отримала вакцину БЦЖ при народженні, інша половина – через шість тижнів. Вчені спостерігали за станом здоров'я немовлят протягом 10 тижнів.

Коли робити БЦЖ

У перші шість тижнів частота всіх інфекційних захворювань в групі щеплених була на 25% нижче, ніж в групі відстроченою вакцинацією. Примітно, що найбільший захисний ефект був виявлений серед хлопчиків, а також серед дітей, які народилися з недостатньою вагою.

Рання протитуберкульозна вакцинація знизила ймовірність захворювання як легких, так і смертельно небезпечних інфекцій. У спостереженнях з шести тижнів, коли всі немовлята з цієї групи отримали щеплення, таких значних відмінностей у захворюваності вже не було.

Автори дослідження не дають однозначної відповіді на питання, яким чином вакцина БЦЖ забезпечує такий "бонус" для дитячого здоров'я. У зразках крові були виявлені зміни в уродженій імунній системі немовлят, і вчені припустили, що щеплення в цілому зміцнює імунітет, захищаючи від будь-яких інфекцій.

Що відомо про БЦЖ

Інформація: Bandim

  • Вакцина БЦЖ містить ослаблений штам Mycobacterium bovis, збудника "бичачого туберкульозу".
  • У багатьох країнах, включаючи Україну, її роблять дітям на першому році життя.
  • Зазвичай вакцини допомагають організму виробити імунітет проти певного патогену, але особливість БЦЖ в тому, що вона збільшує опірність організму не тільки проти збудника туберкульозу. Вона запобігає близько 30% всіх інфекцій, протягом першого року після щеплення.